Dieta długowieczności

Każdy z nas szuka własnej drogi, która pozwoli nam na zachowanie witalności, zdrowia i pogody ducha. Mało z nas jednak zdaje sobie sprawę, jak ważną rolę pełnią codzienne nawyki, które stanowią klucz do powrotu do równowagi.

W kontekście zdrowia zawsze powinniśmy myśleć w sposób holistyczny. Pamiętając, że nasze samopoczucie wpływają nie tylko spożywane pokarmy, ale również nasza relacja z bliskimi nam osobami, czy kontakt z naturą.

Tkwiąc w toksycznych związkach, zasypując się negatywnymi myślami, jedząc śmieciowe jedzenie, uzależniając się od mediów społecznościowych wypalamy się.

Nasze ciała są mądre, chcą dla nas jak najlepiej, każdego dnia starają się sprostać naszym wymaganiom, by zapewnić nam zdrowie. Potrzebują jednak naszej pomocy, uważności i szacunku. Dlatego poprosiłam Gosię z Pielichowską – dietetyczkę i podcasterkę – o rozmowę o diecie stulatków z niebieskich stref. Podczas naszego wywiadu padło dużo cennych informacji oraz inspiracji, które pomogą nam lepiej zatroszczyć się o siebie.

Fragment wywiadu:

„Dziś wydaje nam się, że jest magiczna pigułka, którą trzeba poszukiwać, a tak naprawdę wszystko rozchodzi się o bardzo proste i podstawowe rzeczy. Sen, rytm dobowy, nieprzejadanie się, unikanie jedzenia przetworzonego oraz aktywność fizyczna. To są czynniki związane ze stylem życia. Warto pamiętać o ekspozycji na światło słoneczne, poście przerywanym.”

Link do wywiadu:

Posłuchaj więcej moich rozmów!

Koniecznie znajdź mnie na You Tube!

karuzela familijna wywiady dla mam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *