Jak budować poczucie własnej wartości?

Jak budować poczucie własnej wartości w świecie mediów społecznościowych, kiedy każdego dnia jesteśmy bombardowani informacjami, które dyktują nam sposób myślenia i sposób życia?

W dzisiejszych czasach jeszcze trudniej usłyszeć nam samych siebie, by przyjrzeć się sobie, swoim emocjom i potrzebom. Jesteśmy kierowani przekonaniami, niskim poczuciem własnej wartości i lękiem, które razem blokują nas przed działaniem.

Pomyśl ile razy poczułaś, że jesteś niewystarczająca? Z jaką trudnością przychodzi Ci mówienie o sobie dobrze, dostrzeganie swoich mocnych stron i przede wszystkim wspieranie siebie, kiedy w Twoim życiu coś pójdzie nie tak.

Niemal każda z nas tak ma. Każda z nas boryka się z ze swoim własnym Wewnętrznym Krytykiem i Syndromem Oszusta, żyjąc w przeświadczeniu, że nie otrzyma wymarzonej pracy, awansu lub nie zbuduje relacji, która będzie dla niej w pełni wystarczająca. Dlaczego? Ponieważ ukrycie wierzy, że na to nie zasługuje.

Silne poczucie własnej wartości działa na nas uwalniająco. Dzięki temu potrafimy przestać działać według opinii innych ludzi, a zewnętrzna krytyka działa nie odbiera nam poczucia godności. Uczymy się asertywnie dbać o siebie i swoje granice. Potrafimy powiedzieć Nie bez wyrzutów sumienia. Na koniec, zaczynamy działać pomimo lęku.

Dlatego o procesie budowania poczucia własnej wartosci rozmawiałam z Kamilą Kozioł, która pracuje jako coach i psycholog. Kamila jest autorką książek z obszaru rozwoju osobistego oraz „Dziennika coachingowego”, który stworzyła razem z Kamilą Rowińską.

Wiecej o Kamili przeczytasz na jej blogu.

Koniecznie znajdź ją na Instagramie i Facebooku.

Posłuchaj naszego wywiadu na moim kanale na You Tube

karuzela familijna wywiady dla mam

Cześć!

Jesteś na blogu dla mam, gdzie znajdziesz wywiady, artykuły oraz przepisy. Rozmawiam i piszę o rozwoju osobistym, kompetencjach rodzicielskich i holistycznym podejściu do dbania o siebie.

Rozgość się wygodnie 🙂

Tutaj każda mama ma prawo być z siebie dumna 🙂


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *