Wysoko wrażliwa mama

Wysoko wrażliwa mama. Zastanawiałaś się czasem, czy ten termin określa Ciebie? Jeśli tak, to zdecydowanie mój wywiad z Mamą Sową – dr Agatą Majewską jest dla Ciebie. Dzięki niemu zobaczysz czym jest wysoko wrażliwość i jak wpływa ona na nasze macierzyństwo.

Coffee Mum online, to cykl wywiadów z blogerami, specjalistami, terapeutami, które mają na celu budować Twoje mocne kompetencje społeczne. Moje rozmowy są edukacyjne, wspierające, budujące, ale co ważne uwolnione od presji.

Wierzę, że dzięki poszerzaniu wiedzy budujemy mocną pewność siebie, która jest oparta na tym co same o sobie myślimy. Pragnę uwolnić Cię od musizmu i nieustannego udowodniania innym swojej wartości.

Dlatego zapraszam Cię do mnie na profil na Facebooku oraz na mój kanał. Czeka tam na Ciebie wiedza, inspiracja i pozytywne treści. Wszystko co ważne dla Ciebie.

Wysoko wrażliwa mama – jaka jest

Wysoko wrażliwa mama to przede wszystkim osoba o niezwykłej intuicji i empatii. Kobieta na którą mocno oddziałują bodźce zewnętrzne. Potrzebuje czasu dla siebie, spokoju i uważności. Często tęskni za ciszą.

Dlatego jeśli czujesz, że czasem potrzebujesz zwolnić, a nieustanny hałas działa na Ciebie demotywująco i rozdrażniająco istnieje szansa, że cecha wysokiej wrażliwości dotyka również Ciebie.

Obejrzyj koniecznie nasz wywiad i daj znać, czy w naszej rozmowie zobaczyłaś siebie.

Wysoko wrażliwa mama - wywiad z Agatą Majewską o wysoko wrazliwych mamach

Fragment wywiadu:

Warto, żeby mama o wysokiej wrażliwości potrafiła wytrącić się od nawykowego robienia wszystkiego. Poćwiczyła techniki samoregulacji, refleksyjne. Głupie gadanie policz do 10 i odetchnij parę razy, to nie jest głupie gadanie, ponieważ są na to dowody naukowe. To jest coś co pozwala nam wrócić do równowagi. Jeśli masz wiedzę, że coś Cię przebodźcowuje, to spróbuj to zmienić, np. światło w pokoju(..) Masz potrzebę opowiedzenia swojej relacji, poszukaj gdzie możesz się wygadać. Poszukaj innych kobiet. Potrzebujesz wioski. Potrzebujesz się wygadać. Warto się zastanowić nad tymi prostymi propozycjami. Bo okazuje się, że wcale ich nie wykorzystujemy. Zastanów się gdzie gromadzisz emocje, np. złość.

Agata Majewska – o wysoko wrażliwej mamie

Gościem mojego wywiadu była Agata Majewska – doktor nauk o rodzinie, terapeutka, trenerka, autorka bloga Mama Sowa oraz kobieta o wysokiej wrażliwości, która pomaga innym mamom zrozumieć siebie.

Agatę znajdziecie na jej profilu na Facebooku oraz na jej blogu – https://mamasowa.pl/

Pamiętaj, że możesz znaleźć Karuzelę Familijną na

Facebooku

Instagramie

You Tube

Zostań ze mną na dłużej i posłuchaj innych moich wywiadów

Słodycze w diecie dziecka – wywiad z Zuzanną Wędołowską z Szpinak Robi Bleee

Dieta długowiecznościhttp://karuzelafamilijna.pl/coffee-mum/dieta-dlugowiecznosci/ – rozmowa z dietetykiem i podcasterką Gosią Pielichowską

Jak wzmacniać odporność psychiczną dziecka – rozmowa z pedagożką, recenzentką książek Anią Jankowską znaną z bloga Aktywne Czytanie oraz podcastu Nie tylko dla mam

Magda Nowak inicjatorka wydarzeń dla mam

Magdalena Nowak
Prowadzę wywiady z blogerami, specjalistami, terapeutami na tematy bliskie każdej mamie.
Bez spiny, na luzie. Po swojemu!
Jestem specjalistką ds. komunikacji, która wierze, że
siłę słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *