Słów kilka o wrednych Trollach, które uporczywie zjadają nasz czas…

Ręka w górę, kto wierzy w trolle? Nie śmiej się pod nosem! Jeśli jeszcze o nich nie słyszałaś, to nadal żyjesz w ciemnocie. Dzisiaj nadszedł czas, aby wyciągnąć Cię z mroku niewiedzy.

Zacznijmy od początku, czyli od definicji. Trolle to niewidzialne, mityczne istoty żywiące się naszym czasem. Im więcej cennych minut Ci ukradną, tym mocniej przybierają na sile! Ich przewagą jest niezwykła znajomość ludzkich zachowań. Nawet najlepszy ornitolog – ten, co godzinami potrafi zamaskowany obserwować ptaki – ustępuje przed trolliańską cierpliwością. One nie spoczną, póki nie poznają wszystkich Twoich słabości. I każdą z nich wykorzystają przeciwko Tobie! Wygrać z tymi istotami jest niezwykle ciężko. Nie obejdzie się bez dobrego planu i konkretnego działania.

Natura Trolli jest do cna zepsuta. Kochają, gdy godzinami siedzisz przed telewizorem i przeskakujesz z jednego kanału na drugi. Później to one do ręki podsuwają Ci prawdziwe zło tego świata, czyli Twój telefon. I tak, tu serial, a tam komóreczka i znów serial, a później komóreczka, i tak dzień w dzień.

Szepczą Ci do ucha, że jesteś zbyt zmęczona. Kuszą wygodnymi poduszkami i roztaczają słodki zapach lenistwa.

Trolle. Takie maleńkie. Takie mityczne. Takie realnie niebezpieczne.

Zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego po raz setny nie potrafisz dotrzymać swoich postanowień? Dlaczego zaplanowałaś, a nie zrobiłaś? Dlaczego wiecznie wszystko przekładasz na potem? No i proszę, tu mam dla Ciebie odpowiedź – TROLLE.

Nadszedł czas zewrzeć szyki i wspólnie rozprawić się z nimi raz na zawsze. Koniec z ciągłymi wymówkami – nie potrafię, nie mogę, nie dam rady, kiedyś, nie teraz, od jutra!

Przechodzimy do konkretnego działania. Ja wiem, że jesteś w stanie wygospodarować 30 minut w ciągu dnia na realizację własnych marzeń! Możesz nauczyć się języka, poznać techniki origami lub stać się specjalistą od kuchni orientalnej! Wspólnie zawalczymy o 30 minut dziennie dla Ciebie i Twojego umysłu.

Tak, dasz radę! W końcu to Ty wstawałaś po setki razy do swojego dziecka w ciągu wszystkich minionych nocy. To Ty tuliłaś, głaskałaś, pocieszałaś, kiedy tylko tego potrzebowało. Przetrwałaś kolki, ząbkowanie, rozszerzanie diety i wiele, wiele innych horrorów, które zrozumie jedynie inna mama. To Ty, pomimo chronicznego zmęczenia i braku snu, skakałaś z radości na każde usłyszane po raz pierwszy „gu”. Jesteś połączeniem kobiecej wersji Iron Mana i Kapitana Ameryki.

Dlatego Ty, dasz radę i znajdziesz 30 minut dziennie dla siebie i pokonasz te złośliwe Trolle, które powstrzymują Cię od aktywnego i twórczego spędzania czasu!

Czas wyruszyć na wojnę.

Jesteś gotowa?

Po pierwsze, zastanów się czego chciałabyś się nauczyć? Jakie kompetencje chcesz rozwinąć lub zbudować w sobie od podstaw? Dzięki temu, że znajdziesz coś, co Cię interesuje i sprawia przyjemność, z większym zapałem będziesz walczyć o te 30 minut tylko dla siebie. A, i pamiętaj jeszcze, żeby nie narzucać sobie niepotrzebnych ograniczeń! Możesz zostać specjalistką w dowolnie wybranej przez Ciebie dziedzinie. Jedyne, co musisz zrobić to skoczyć na głęboką wodę i zacząć działać 🙂

Po drugie, znajdź wokół siebie ludzi, którzy działają na Ciebie motywująco. Nas kobiet nic nie napędza tak do rozwoju, jak pozytywne i wspierające otoczenie. Jeśli czujemy, że to co robimy jest dla kogoś ważne, potrafimy oddać się temu całkowicie. Dlatego skup wokół siebie ludzi z energetyczną osobowością, które będą Ci powtarzać potrafisz, dasz radę, poradzisz sobie, jesteś do tego stworzona, tak długo, aż sama w to uwierzysz.

Po trzecie, rozejrzyj się wokół siebie. Poszukaj, nowych możliwości i miejsc, które mogą pozytywnie wpłynąć na Twoje samopoczucie. Pamiętaj, że Ty sama musisz nakarmić swoją motywację, żeby nie straciła na sile. Dzięki nowym wyzwaniom i nowym osobom będziesz bardziej otwarta, pewna siebie i co najważniejsze poczujesz, że jesteś w stanie zawojować cały świat. Mam nadzieję, że wkrótce się spotkamy, nie tylko na organizowanych przeze mnie warsztatach, ale także na innych rewelacyjnych inicjatywach, jakie dzieją się w naszym regionie. Najwyższy czas pokolorować Twój dzień na nowo.

Psst! psst! Wierzę w Ciebie 🙂

światowy dzień uśmiechu blog

Magdalena Nowak

Autorka niniejszego bloga

Miłośniczka białej czekolady, książek i dobrej muzyki. Zaczarowana dziecięcym uśmiechem i słowem „mama” wydobywającym się z ust jej małego człowieka.

Z zawodu organizuje spotkania i warsztaty dla innych oraz prowadzi autorskie szkolenia dla wszystkich Marzycieli, którzy pragną poznać świat animacji.

Jeśli chcesz poznać ją bliżej, to zapraszam na jej firmową stronę(Karuzela Animatora).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *