O Karuzeli Familijnej

-Dziewczyno, to Ty nie wiesz, że w sieci jest tysiące blogów o dzieciach, matkach, rodzicielstwie?

-Po co, po co Ci to – ja się pytam?

-A zresztą nie uważasz, że to całe macierzyństwo, to się już robi nudne?

 

To są jedne z licznych pytań, jakie trafiały do mnie po założeniu Karuzeli Familijnej. Dzisiaj, mnie zarówno bawią, jak i motywują do dalszego działania.

Bo wiesz co? Ja przede wszystkim uważam, że macierzyństwo nie jest nudne. Ja wiem, że w  świecie Instagrama, gdzie liczą się jedynie piękne obrazy z równie pięknymi ludźmi, świat młodego rodzica może jawić się, jako szara strefa o której nie warto mówić. Jednak, prawda jest taka, że właśnie tutaj, w zaciszu własnego domu jesteśmy sobą i ta prawda powinna być dla nas najważniejsza.

Macierzyństwo, ojcostwo, to niezwykła podróż, w którą wyruszamy bez spakowanego plecaka, mapy, czy wgranej apki na telefonie. Zaskakuje nas prawie na każdym kroku. Zwala z nóg, doprowadza do szału i uszczęśliwia, jak mało co na świecie.

 

Jesteś mamą? To super! Masz prawo być z siebie dumna!

Jesteś tatą? To ekstra! Masz prawo być z siebie dumny!

Karuzela Familijna blog

I to nic, że świat nie zawsze zrozumie Twoją radość i satysfakcję, jaką dają Ci świadome i zaangażowane rodzicielstwo. Ważne żebyś TO TY wiedział, jak wiele to wszystko znaczy dla Ciebie, Twojego dziecka oraz Twojej rodziny.

 

Karuzela Familijna…

nie jest i nie będzie internetowym Big Brotherem. Dlaczego? Bo moje życie wygląda tak jak Twoje. Siadam przed komputerem, kiedy dosłownie udaje mi się wyrwać chwilę czasu dla siebie. Nie mam najmniejszej ochoty na robienie tysiąca słodkich fot by potem wrzucać je do sieci.

Nie znajdziesz też tutaj poradników, złotych rad dla każdego, ani tekstów zatytułowanych tak, by przyciągnąć Twoją uwagę nie dając Ci żadnej inspiracji, czy  wiedzy.

Jeśli jesteś już rodzicem, to wiesz doskonale, że złote rady nie istnieją, a ciągłe powtarzanie Ci CO MUSISZ LUB CO NIE MOŻESZ ROBIĆ może dosłownie doprowadzić do szału.

 

Założyłam Karuzelę Familijną trochę dla siebie, a trochę dla Ciebie.

 

Dla mnie, ponieważ daje mi ona odskocznie, mobilizuje do dalszego pisania, pozwala zdobywać nową wiedzę i co najważniejsze pomaga mi kontynuować animację społeczną, która jest moją największą pasją. To dzięki Karuzeli Familijnej zrodził się mój projekt społeczny o nazwie Coffee Mum.

Dla Ciebie, ponieważ jesteś dla mnie ważny, ponieważ doskonale Cię rozumiem. Znam twoje zagubienie, złość, bezsilność, wkurzenie oraz rozumiem Twoją wielką miłość i radość.

 

Z pasji i z zawodu jestem organizatorem wydarzeń, animatorem oraz specjalistą od zaginania czasoprzestrzeni. Dzień pod dniu próbuje połączyć pełnoetatowe macierzyństwo z projektami zawodowymi. Jak mi idzie? Różnie 😀 Czasem lepiej, czasem gorzej, a niekiedy dosłownie leżę na macie. Jednak wiem, że Moje Tu i Teraz już nigdy się nie powtórzy i dlatego chcę wycisnąć z tych chwil jak najwięcej się da. Dlatego dzisiaj zamiast ciągle biegać za własnym ogonem poszukując szczęścia, wolę łapać najwspanialsze chwilę w moim życiu, które dostarcza mi każdy dzień. Bo małe rzeczy, czasem mają kolosalne znaczenie.

 

A Ty? Doceniasz Swoje Tu i Teraz?

 

Cześć ! Jestem Magda 🙂

Ten blog, to moje dzieło 🙂

Zapraszam do zwiedzania, czytania, oglądania i komentowania 🙂

Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, to wpadaj  TUTAJ.

A! I jeszcze jedno!

                                                                                                Cudownie, że jesteś ❤