Jak sobie radzić z rozpraszaczami? Zarządzanie sobą w czasie dla mam.

Zastanawiasz się nad tym, jak sobie radzić z rozpraszaczami, by zyskać więcej czasu dla siebie? Jeśli tak, to zapraszam Cię do lektury artykułu o … Trollach 🙂 Razem z tym tekstem puszczam do Ciebie zalotnie oko, by namówić Cię do zorganizowania czasu dla siebie. Osobiście wierzę, że szczęśliwa mama, to szczęśliwe dziecko 🙂 Dlatego razem z tym wpisem jeszcze raz Ci przypominam, że Ty mamo również jesteś ważna i masz prawo być z siebie dumna!

 

Rozpraszacze – czym są i jak je wyeliminować?

Ręka w górę, kto wierzy w trolle? Nie śmiej się pod nosem! Jeśli jeszcze o nich nie słyszałaś, to nadal żyjesz w Ciemnogrodzie 😀 Jednak mam dla Ciebie dobrą wiadomość! Dzisiaj nadszedł czas, aby wyciągnąć Cię z mroku niewiedzy. Jesteś gotowa?

Zacznijmy od początku, czyli od definicji. Trolle to niewidzialne, mityczne istoty żywiące się naszym czasem. W świecie naukowym występują pod niepozorną nazwą rozpraszaczy. Jakkolwiek ich nie nazwiemy, to właśnie one odrywają Cię od pracy oraz od świadomego zarządzania sobą w czasie. Masz czasem wrażenie, że jesteś mało efektywna? Dzień ucieka Ci przez palce? Ciągle odkładasz coś na potem? Jeśli tak, to  warto bliżej przyjrzeć się rozpraszaczom, by znaleźć odpowiedzieć na pytanie: Jak radzić sobie z rozpraszaczami będąc mamą!

Jak działają nasze Trolle?

Im więcej cennych minut Ci ukradną, tym mocniej przybierają na sile! Ich przewagą jest niezwykła znajomość ludzkich zachowań. Nawet najlepszy ornitolog – ten, co godzinami potrafi zamaskowany obserwować ptaki – ustępuje przed trolliańską cierpliwością. One nie spoczną, póki nie poznają wszystkich Twoich słabości. I każdą z nich wykorzystają przeciwko Tobie! Wygrać z tymi istotami jest niezwykle ciężko. Nie obejdzie się bez dobrego planu i konkretnego działania.

Natura Trolli jest do cna zepsuta. Kochają, gdy godzinami siedzisz przed telewizorem i przeskakujesz z jednego kanału na drugi. Później to one do ręki podsuwają Ci prawdziwe zło tego świata, czyli Twój telefon. I tak, tu serial, a tam komóreczka i znów serial, a później komóreczka, i tak dzień w dzień.

Szepczą Ci do ucha, że jesteś zbyt zmęczona. Kuszą wygodnymi poduszkami i roztaczają słodki zapach lenistwa.

Trolle. Takie maleńkie. Takie mityczne. Takie realnie niebezpieczne.

Zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego po raz setny nie potrafisz dotrzymać swoich postanowień? Dlaczego zaplanowałaś, a nie zrobiłaś? Dlaczego wiecznie wszystko przekładasz na potem? No i proszę, tu mam dla Ciebie odpowiedź – TROLLE.

Nadszedł czas zewrzeć szyki i wspólnie rozprawić się z nimi raz na zawsze. Koniec z ciągłymi wymówkami – nie potrafię, nie mogę, nie dam rady, kiedyś, nie teraz, od jutra!

Przechodzimy do konkretnego działania. Ja wiem, że jesteś w stanie wygospodarować 30 minut w ciągu dnia na realizację własnych marzeń! Możesz nauczyć się języka, poznać techniki origami lub stać się specjalistą od kuchni orientalnej! Wspólnie zawalczymy o 30 minut dziennie dla Ciebie i Twojego umysłu.

Jak sobie radzić z rozpraszaczami? Uwierz, że jesteś w stanie to zrobić!

Tak, dasz radę! W końcu to Ty wstawałaś po setki razy do swojego dziecka w ciągu wszystkich minionych nocy. To Ty tuliłaś, głaskałaś, pocieszałaś, kiedy tylko tego potrzebowało. Przetrwałaś kolki, ząbkowanie, rozszerzanie diety i wiele, wiele innych horrorów, które zrozumie jedynie inna mama. To Ty, pomimo chronicznego zmęczenia i braku snu, skakałaś z radości na każde usłyszane po raz pierwszy „gu”. Jesteś połączeniem kobiecej wersji Iron Mana i Kapitana Ameryki.

Dlatego Ty, dasz radę i znajdziesz 30 minut,a nawet 10 minut dziennie dla siebie i pokonasz te złośliwe Trolle, które powstrzymują Cię od aktywnego i twórczego spędzania czasu!

Czas wyruszyć na wojnę.

Jesteś gotowa?

Jak sobie radzić z rozpraszaczami?

Postaw na realizacje siebie.

Po pierwsze, zastanów się czego chciałabyś się nauczyć? Jakie kompetencje chcesz rozwinąć lub zbudować w sobie od podstaw? Dzięki temu, że znajdziesz coś, co Cię interesuje i sprawia przyjemność, z większym zapałem będziesz walczyć o te 30 minut tylko dla siebie. Pamiętaj jeszcze, żeby nie narzucać sobie niepotrzebnych ograniczeń! Możesz zostać specjalistką w dowolnie wybranej przez Ciebie dziedzinie. Jedyne, co musisz zrobić to skoczyć na głęboką wodę i zacząć działać 🙂

Jak sobie radzić z rozpraszaczami?

Otaczaj się wspierającymi ludźmi

Po drugie, znajdź wokół siebie ludzi, którzy działają na Ciebie motywująco. Nas kobiet nic nie napędza tak do rozwoju, jak pozytywne i wspierające otoczenie. Jeśli czujemy, że to co robimy jest dla kogoś ważne, potrafimy oddać się temu całkowicie. Dlatego skup wokół siebie ludzi z energetyczną osobowością, które będą Ci powtarzać potrafisz, dasz radę, poradzisz sobie, jesteś do tego stworzona, tak długo, aż sama w to uwierzysz.

Szukaj inspiracji zamiast porównywać siebie do innych

Po trzecie, rozejrzyj się wokół siebie. Poszukaj, nowych możliwości i miejsc, które mogą pozytywnie wpłynąć na Twoje samopoczucie. Pamiętaj, że Ty sama musisz nakarmić swoją motywację, żeby nie straciła na sile. Dzięki nowym wyzwaniom i nowym osobom będziesz bardziej otwarta, pewna siebie i co najważniejsze poczujesz, że jesteś w stanie zawojować cały świat.

Dołącz do społeczności mam z Karuzeli Familijnej

Jeśli jesteś mamą z okolic Sosnowca, to zapraszam Cię serdecznie do wzięcia udziału w spotkaniach, które organizuje dla kobiet. W trakcie spotkań będziesz miała szansę nie tylko zaprzyjaźnić się z innymi mamami, ale również poszerzyć swoją wiedzę. Jeśli mieszkasz w jakimś innym wyjątkowym miejscu na naszej planecie, to nic nie szkodzi 🙂 Możesz zaglądać do mnie na bloga oraz śledzić profil Karuzeli Familijnej na Facebooku 🙂

Mam nadzieję, że wkrótce się spotkamy, nie tylko na organizowanych przeze mnie warsztatach, ale także na innych rewelacyjnych inicjatywach, jakie dzieją się w naszym regionie. Najwyższy czas pokolorować Twój dzień na nowo.

Psst! psst! Wierzę w Ciebie 🙂

światowy dzień uśmiechu blog

Magdalena Nowak

Autorka niniejszego bloga

Miłośniczka czarnej czekolady, książek i dobrej muzyki. Zaczarowana dziecięcym uśmiechem i słowem „mama” wydobywającym się z ust jej małego człowieka.

Z zawodu organizuje spotkania i warsztaty dla innych oraz prowadzi autorskie szkolenia z umiejętności społecznych. Specjalizuje się przede wszystkim komunikacją interpersonalną oraz internetową.

W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie – jak sobie radzić z rozpraszaczami, pomogą Ci artykuły:

Rozwój osobisty – jak zacząć. Cztery kroki do rozwoju osobistego.

Rozwój osobisty dla mam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *