Kiedy siebie nie kochasz…

Kiedy siebie nie kochasz, to Ciebie nie ma. Nie istniejesz dla najważniejszej dla siebie osoby na świecie. Dla samej siebie. Kiedy siebie nie kochasz, to tak jakbyś trzymała nóż wbity we własne serce i nie pozwalała nikomu go wyjąć.

Toskania – moje drugie miejsce na ziemi

Żaden człowiek. Żadna miłość z zewnątrz nie dotrze do Ciebie, tak długo, aż Ty sama nie zaprosisz jej do siebie. Bez tego zawsze będziesz wygłodniała, nieszczęśliwa, pusta. Nie zapełnisz tej pustki niczym. Ani rzeczami, ani awansami, ani najbardziej aromatycznym daniem na świecie. Nie ukoją je słowa ukochanej osoby wyszeptane w czułym uścisku, ani nawet śmiech Twojego dziecka. W środku Twojej duszy zawsze będzie istniała mała dziurka przez którą wszystko, co dobre przelatuje, ucieka, pozwalając tylko przez chwilkę poczuć się dobrze.

Jesteś domem we wnętrzu którego mieszkają emocje, słowa, pragnienia, myśli, marzenia i przekonania. One wszystkie tańczą ze sobą, bawią się i przekomarzają. Nieustannie na Ciebie wpływają.

Słyszysz swoje myśli o sobie samej? Co do siebie mówisz? Jak siebie traktujesz? Czy wszystkie te myśli zamieniające się w lawinę słów skierowałabyś w stronę drugiego człowieka? Czy właśnie te słowa trzymasz dla swojego dziecka, siostry, partnera, kiedy w ich życiu dzieje się coś trudnego, coś z czym trudno im sobie poradzić?

Jeśli nie, to powiedz mi proszę dlaczego sobie to robisz? Skąd Twoja nienawiść? Skąd brak miłości?

-Za dużo pytań – myślisz. Może czujesz się od nich przytłoczona. Wkurzasz się, czytasz, wątpisz, podważasz moje słowa, ale gdzieś słyszysz szept, który mówi…robię to sobie, nieustannie siebie krzywdzę. Cholera, co się ze mną dzieje?

Twoje myśli szaleją. Tętno przyśpiesza. Łzy zakradają się pod powieki, mrugasz. Zaciskasz pięści. Oddychasz i pierwszy raz od dłuższego czasu zastanawiasz się, czy ja siebie kocham?

Jesteśmy oprawcami. Maltretujemy siebie za każdym razem kiedy ujmujemy sobie, nie dostrzegając własnej inteligencji, możliwości, talentów, blasku. Wszystkiego co dostaliśmy od świata i wszystkiego co osiągnęliśmy sami. Trzymamy nad sobą bat, straszymy siebie samych. Patrzymy z tronu chłodnym spojrzeniem pokazując palcem – rób to, nie marudź, nie oczekuj, nie podważaj.

Wmawiamy sobie, że nie damy rady, że nowa praca, nowe znajomości, nowa Ja, to coś dla innych, ale nie dla nas. My nie damy rady. Cholera. Nie damy. Bo los się na nas uwiązł, bo nie mamy pieniędzy, bo cycki za małe, figura nie taka. Z każdej strony patrząc wkrada się do naszego umysłu jakieś ale.

Dupa. Chujnia. Wybacz, że klnę. Wiem, że mnie nie znasz od tej strony. Rzucam się po nie, by złapać Cię za Twoje własne ramiona i zmusić do spojrzenia mi w oczy. Bo wierzę, że jesteś gotowa, by usłyszeć, że te wszystkie słowa, to zwykła chujnia.

Nie powiem Ci, że możesz wszystko, a szczęście są niczym kamienie o które będziesz się potykać za każdym razem, jak postawisz krok do przodu. Bo tego nie wiem. Wiem jednak, że zasługujesz na własną przyjaźń, zasługujesz, by poczuć, że choć czasem los płata figle, chwile bywają gorzkie, a kawa cholernie zimna, to Ty do diabła masz absolutne prawo siebie kochać. I tu postaw kropkę. Tu wywal wszelkie ale. Masz prawo siebie kochać zawsze, w tej chwili, jutro i zawsze.

Bądź lojalna. Dla samej siebie. Lojalnie siebie wspieraj, kiedy w Twoim życiu dzieje się coś złego. Lojalnie siebie przytulaj, kiedy czujesz się samotna. Lojalnie siebie przepraszaj, jak o siebie nie dbasz. Lojalnie trzymaj za siebie kciuki, kiedy zaczynasz realizować własne marzenia. Lojalnie bij brawa, kiedy osiągasz maleńkie sukcesy.

Bądź lojalna i traktuj siebie z miłością.

Magdalena Nowak
Autorka bloga, specjalistka ds. komunikacji i relacji, inicjatorka wydarzeń dla kobiet, tutorka, animatorka społeczna i kultury.
Zawodowo wykorzystuje magię słów w swojej pracy oraz wiedzę z zakresu komunikacji w budowaniu i promocji marek osobistych.

Dołącz do mojego nowego programu:

Komunikacja Wewnętrzna dla Kobiet

Cena: 40 zł

Termin: 21-25 luty – dostęp do nagrań 60 dni

Tryb: działamy na tajnej grupie – wszystkie szkolenia są online. Pracujesz, kiedy chcesz

Zapisz się na: magda@karuzelafamilijna.pl

Poruszane tematy:

Dolina Rozpaczy – jak poradzić sobie z demotywacją i niepowodzeniami

Syndrom Oszusta i Wewnętrzny Krytyk

Terapia Racjonalizacji Zachowań

Sprawdzone techniki komunikacyjne, jak kanapka, czy FUKO, które możesz stosować również w komunikacji wewnętrznej

Afirmacja i wizualizacja

Przekonania

Zobacz moje wywiady na YOU TUBEDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *