Rozwój osobisty dla mam.

rozwój osobisty dla mam

Rozwój osobisty dla mam.

O tym trzeba pamiętać…

Przede wszystkim zacznijmy od początku. Rozwój osobisty dla mam jest po to, by Ci służyć. To nie Ty zamieniasz się w jego niewolnika i na ślepo wykonujesz jego rozkazy. Rozwijając siebie nie wchodzisz do kolejki łowców króliczków. Zaczynasz przygodę z rozwojem, ponieważ chcesz żyć według Twoich kluczowych wartości, realizując własne marzenia i własne cele. Nie biegniesz za pustym frazesem lepszej wersji siebie, a tworzysz siebie w zgodzie ze sobą.


Rozwój osobisty dla mam – to szansa na przypomnienie sobie, że Ty także jesteś ważna. Moment, kiedy skupiasz się na sobie i na swoich potrzebach. Pamiętaj, że dbając o siebie, dbasz o całą swoją rodzinę.


Rozwój osobisty dla mam a szczęście

Z góry uczciwie Cię uprzedzam, że jeśli motywuje Cię myśl: „jeśli będę rozwijać swoje umiejętności, to będę szczęśliwa”, to nic z tego. Szczęście, tak samo jak miłość, kieruje się bardzo prostą zasadą – absolutnie nie podlega żadnym warunkom. Niestety liczne badania wykazały, że osoby, które traktują swoje cele, jako gwarancje przyszłego szczęścia odczuwają je tylko przez chwilę. Wymarzony dom, samochód, wczasy na Teneryfie na dłuższą metę nie zapewniają im długofalowego szczęścia i poczucia spełnienia. Raczej zachęcają do kolejnej gonitwy, która wyczerpuje ich ciało i umysł.

Czym jest szczęście

Ukryty dar rozwoju osobistego dla mam

Rozwój osobisty to świadome i aktywne poznawanie siebie. Przypomina ciekawą podróż pełną niespodziewanych zwrotów akcji, zapierających dech w piersiach widoków oraz wyzwań na które nie zawsze będziesz gotowa. Celem tej wycieczki jest aż i tylko poznanie siebie oraz stworzenie zdrowej, szczerej i wspierającej relacji z samą sobą.

Rozwijając siebie nie koniecznie staniesz się machiną do realizacji celów. Istnieje duża szansa, że nie dokonasz spektakularnego osiągnięcia, które wpasuje się we współczesny model sukcesu, który odziany jest w błyskotki, sławę i uznanie tłumu. Zyskasz za to coś o wiele cenniejszego. Przyjaciela, którym będziesz Ty sama.

Nie jesteś samotną wyspą

Czujesz się zagubiona? Boisz się powrotu do pracy? Masz wrażenie, że radzisz sobie gorzej w roli mamy niż inne kobiety? Mam dla Ciebie bardzo ważną wiadomość – nie jesteś w tym sama. Od trzech lat działam na rzecz aktywizacji mam z mojego regionu promując wśród nich afirmację w którą głęboko wierzę  – Mamo masz prawo być z siebie dumna. Przez ten czas poznałam wiele cudownych kobiet, od których usłyszałam…

  •  ja się do tego nie nadaje

  • jestem już za stara na to by coś zmienić…

  •  nie poradzę sobie

  •  nie znajdę pracy

  •  radzę sobie gorzej niż inne kobiety

  • nie wiem czego chce, chce zmiany, ale nie wiem od czego zacząć.

Każda z tych  kobiet podczas spotkań potrafiła okazać zrozumienie, szacunek i bliskość drugiej kobiecie. Dobro, które bez trudu przekazywały innemu człowiekowi, nie potrafiły przekazać najważniejszej osobie w ich życiu, czyli sobie. Paradoks, który nie powinien mieć miejsca.

A jak jest z Tobą?

Jak wygląda Twój wewnętrzny dialog? Czy potrafisz siebie docenić za bilion drobnych rzeczy, które robisz każdego dnia dla swoich bliskich? Czy w chwilach smutku i porażki jesteś swoją najlepszą przyjaciółką, czy hejterem? Potrafisz się wewnętrznie przytulić okazując sobie wsparcie i szacunek? Te proste pytania są kluczem do otwarcia drogi rozwoju osobistego. Ważne byś w tę podróż wybrała się z kimś kogo kochasz i komu ufasz. Tylko wtedy będziesz mieć szansę budować swoją wewnętrzną siłę  oraz nowe przekonania, które będą autentyczną odpowiedzią na Twoje kluczowe wartości.

Rozwój osobisty dla mam. Blog o rozwoju osobistym dla mam.

Jesteś sobą

Na drodze rozwoju osobistego będzie na Ciebie czekać pułapka do której bardzo łatwo wpaść. Bezmyślne porównywanie się do innych potrafi zniszczyć wszystko. Szukanie inspiracji jest niezwykle ważne, ale chęć przejścia tej samej ścieżki, co inni już nie koniecznie. Każda z nas jest niepowtarzalna i dzięki temu nasze życia tak bardzo różnią się od siebie. Wiem o czym mówię, ponieważ sama w tej pułapce przesiedziałam przez bardzo długi czas. Dopiero, kiedy odkryłam, że osoby do których się porównuje mają inne priorytety niż ja zrozumiałam, że to nie ma sensu, że czas ruszyć dalej na własnych zasadach. Zrozumiałam, że nie każdy sukces jest wart ceny, którą będę musiała zapłacić. W końcu wyszłam z kopalni, w której miałam przekuć się w lepszą wersję siebie  i ruszyłam do przodu obserwując uważnie, co przynosi mi spokój.


Warto zapamiętać!

Działaj powoli. Nie porównuj się do innych kobiet. Bądź dla siebie wyrozumiała i daj sobie czas. Pamiętaj, że małe kroczki dają początek wielkim zmianom. Jeśli dzisiaj masz jedynie 15 minut dla siebie, to wykorzystaj je w pełni. Ważne, że zaczniesz.


Wszystko zaczyna się od szczęścia

Znasz powiedzenie wszystkie drogi prowadzą do Rzymu? Cała armia współczesnych trenerów od rozwoju osobistego zaprasza do zakupu ich książek , kursów obiecując, że po poznaniu ich metod w końcu poczujesz się szczęśliwym człowiekiem. Jednak prawda jest taka, że wszystko zaczyna się od poczucia szczęścia. Jeśli dzisiaj będziesz świadoma swojej wewnętrznej siły, będziesz wiedzieć, co napędza Cię do działania, nabierzesz zaufania do siebie zaczniesz osiągać swoje cele. Jednak one nie będą gwarantem Twojego szczęścia, raczej będą produktami ubocznymi, które będą pojawiać się na Twojej drodze życia. I tym samym cel, który nie zostanie przez Ciebie osiągnięty nie będzie kotwicą, która będzie ciągnąć Cię w dół. Cel będzie tylko celem, a nie wyznacznikiem Twojej samooceny. A to wszystko da Ci upragnioną wolność i wytrąci bat pseudorozwoju z Twoich rąk.

Rozwój osobisty dla mam. Czym jest szczęście.

Na koniec

Osobiście przestałam traktować szczęście, jako cel. Zamiast go ciągle szukać, po prostu je dostrzegłam. Liczy się dla mnie moje tu i teraz. Szczęście, które odczuwam bawiąc się z moim dzieckiem, głaszcząc psa, czy pisząc dla Ciebie ten tekst. Czuję się szczęśliwa, kiedy jem obłędną tarte kokosową w towarzystwie mojego męża. Nie boje się powiedzieć, że jestem szczęśliwą i spełnioną kobietą , która dalej idzie do przodu trzymając się własnej ścieżki, narzucając sobie swoje własne tempo. W końcu potrafię się w życiu zatrzymać, celebrować chwilę lub po prostu pobyć ze sobą, jak z najlepszą przyjaciółką okazując sobie wsparcie i miłość. Zamiast napędzać się kolejnymi celami, wybrałam stopniowe budowanie atomowych nawyków, które pomagają mi w realizacji własnych marzeń.

rozwój osobisty dla mamAutorka: Magdalena Nowak

Wieloletnia animatorka społeczna, specjalistka ds. komunikacji oraz organizatorka wydarzeń dla kobiet. Z pasji trenerka umiejętności społecznych. W wolnym czasie uwielbia eksperymentować w kuchni oraz czytać książki.

Jeśli spodobały Ci się moje teksty, to zapraszam do lektury artykułów:

Cztery kroki do rozwoju osobistego

Mamo, jesteś ważna

Jak poradzić sobie z rozpraszaczami?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *