Dlaczego nie można dokarmiać zwierząt?

Wilcze opowieści – z życia wzięte…🐺

Istnieje jedno takie pytanie, które zawsze porównuje do najbardziej włochatej, mięsistej, irytującej muchy na świecie.

Pytanie, które nieustannie brzęczy w mojej głowie od którego nie jestem w stanie się odgonić. To pytanie brzmi:

Dlaczego????

Dlaczego tak często na swojej drodze spotykam przedstawicieli gatunku homo ignorantus, których cechuje totalne lekceważenie otaczającego ich świata o który tak naprawdę powinni się troszczyć…

Na początek jednak przyjrzyjmy się nieco bliżej temu szczególnemu gatunkowi ludzkiemu…

Homo ignorantus żyje by zaspokajać własne potrzeby, jego szczególną uwagę przykuwa przede wszystkim potrzeba rozrywki. Dla homo ignorantusa absolutnie żadne argumenty nie są wystarczające, aby go powstrzymać przed dążeniem do spędzania radosnego czasu z przyjaciółmi i rodziną.

Jeśli macie ochotę przyjrzeć się z bliska osobnikom tego gatunku, to wystarczy pojechać do parku w którym przebywają zwierzęta🐐. Zwierzęta te znajdują się specjalnych zagrodach na których przymocowane są tabliczki z napisem: Nie dokarmiaj zwierząt.

Homo ignorantus nie zważa na te zakazy i nakazy ponieważ jego cel jest prosty: skoro już tu jestem, to się trochę pocieszę. A nie wiem czy wiecie, ale dokarmianie saren i innych zwierzątek wszystkim co się ma pod ręką, to na prawdę świetna zabawa! Czy istnieje coś milszego niż widok pięknej młodziutkiej sarenki, która zajada raz chrupka, później bułeczkę a na koniec przegryza, to wszystko wafelkiem od loda??😈 Nooo oczywiście, że nie! Widok jej przesłodkiej mordki jest tak ujmujący, że dla homo ignorantusa przestaje mieć znaczenie, że to słodkie zwierzątko będzie później (za przeproszeniem) zdychać z bólu żołądka, aż w końcu ktoś się zorientuje, że coś jest z nim nie tak.

No ale kto by się przejmował losem zwierząt zamykanych w klatkach dla uciechy homo ignorantusa?? Przecież od wieków wiadomo, że cały świat został stworzony by spełniać jego rozrywkowe potrzeby 🎪 🌏🎪.

A wiecie co najbardziej fascynuje mnie w tym gatunku?? Gdybym dzisiaj porozmawiała z przedstawicielem homo ignorantusa o jego stosunku do zwierząt, to zapewne zaklinałby się że on te włochate zwierzątka kocha ponad życie i życzy im jak najlepiej. BA!! On by złorzeczył na wszystkich okrutników, którzy doprowadzają do pogorszenia się losu zwierząt na świecie, a wszystko to mówiłby przy jednoczesnym dokarmianiu bezbronnej sarenki resztką starej bułki ku uciesze całej swojej rodziny.

I tak za każdym razem, jak wracam z sosnowieckiego parku na Kazimierzu w mojej głowie nieustannie brzęczy jedno pytanie:

Dlaczego, dlaczego nadal istnieje tak wielu przedstawicieli gatunku homo ignorantus ……???????

 

Poradnik:

Jeśli martwisz się, czy zwierzęta w parku mają co jeść, to porozmawiaj z ich opiekunami.

Jeśli chcesz je dokarmić, to możesz przekazać opiekunom zwierząt jedzenie dla nich, dzięki czemu każde zwierzątko dostanie taki pokarm, jaki może spożywać.

Jeśli Twoim życiowym marzeniem jest dokarmienie zwierząt przy dzieciach, to znajdź miejsce, w którym pod okiem fachowców możesz to zrobić, dzięki temu Ty będziesz szczęśliwy, a zwierzakowi nic się nie stanie.

Jeśli widząc zwierzątko po prostu musisz mu dać coś do jedzenia (może istnieje jakieś zaburzenie, którego ja nie znam) to wybieraj parki w których nie ma zwierząt.

Jeśli widzisz, że w Twojej obecności ktoś dokarmia zwierzęta, to miej jaja i zwróć mu uwagę. One same się nie obronią.


Dlaczego nie można dokarmiać zwierząt?

  1. Każde zwierzę powinno jeść nie tylko określone produkty, ale również w określonej ilości!
  2. Pamiętaj, w parku są też inni ludzie, którzy podobnie jak TY myślą: jeśli dam odrobinę czegoś tam, to się nic nie stanie. Pomyśl ile tym samym nieodpowiedniego jedzenia trafia do żołądka zwierząt w ciągu jednego dnia??
  3.  Zwierzątka niestety chętnie zjadają produkty, które im dajesz ponieważ im po prostu smakują! Niestety brakuje im wiedzy i nie rozumieją, że zjedzenie pewnej rzeczy może się dla nich skończyć tragicznie.
  4. Ktoś wyrwał te zwierzęta z ich naturalnego środowiska dla Ciebie! Dla Ciebie znajdują się w klatce, dla Ciebie nie mogą swobodnie biegać. Czy nie możesz zrobić dla nich przynajmniej tej jednej rzeczy, czy nie możesz przestać je krzywdzić swoją bezmyślnością?
  5. To Ty uczysz dziecko szacunku do świata. Moim zdaniem już wystarczająca ilość gatunków  wymarła przez naszą głupotę oraz w wystarczająco zanieczyszczonym świecie przyszło nam żyć. Pokaż dziecku, że zwierzę to żywy organizm a nie pluszowa zabawka. Naucz go szanować i troszczyć się o to co nam pozostało, bo nie wiem jak Ciebie, ale mnie nie stać na apartament na Marsie…
  6. Czasem warto wykorzystać siłę internetu i zanim coś zrobimy, to sprawdźmy czy dany gatunek zwierząt może jeść określone rzeczy! Małe rzeczy potrafią czynić cuda!

🥁 Mam prośbę! Udostępnij mój artykuł, może dzięki Tobie ktoś go przeczyta, zastanowi się i w końcu podejmie decyzję czy woli należeć do przedstawicieli homo sapiens, czy jednak nie….. Nie rób tego dla mnie, zrób to dla tych zwierząt pozamykanych w klatce dla Ciebie i Twojej rodziny, przynajmniej tyle możemy dla nich zrobić. Daj znać światu, że Ty wiesz dlaczego nie można dokarmiać zwierząt 🥁

rozwój osobisty dla mam

Autorka: Magdalena Nowak

Wieloletnia animatorka społeczna, specjalistka ds. komunikacji oraz organizatorka wydarzeń dla kobiet. Z pasji trenerka umiejętności społecznych. W wolnym czasie uwielbia eksperymentować w kuchni oraz czytać książki.

Zapraszam do przeczytania:

Jak wspomagać rozwój mowy u niemowląt?? Ten wywiad to jest jedna z moich najcenniejszych perełek 😀 

idzie powinno zjadać dziecko 8 miesięczne

Fakty i mity na temat samodzielnego gotowania dla niemowląt 🙂 Wskakuj i zobacz sama, czy ten tekst pomoże Ci wyruszyć w drogę o nazwie: rozszerzanie diety 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *