Słowo mama ma moc

Wierzę, że słowo mama ma moc.

 

Uwielbiam nauczać i kocham się uczyć. Jestem Dziobakiem, bo dziobię w książkach na okrągło. Mam słabość do bajek, fantazjowania, życiowego luzu i czarnej czekolady. Od 10 lat pracuje, m.in. jako animatorka społeczna i kultury, która uwielbia inspirować innych do działania oraz rozwoju.

Z zawodu historyk. Z pasji trenerka umiejętności społecznych oraz organizatorka wydarzeń społecznych. Współtworzyłam m.in. pierwszy na Śląsku muzealny pokój zagadek dla Muzeum Śląskiego oraz plan promocji wystawy dla Zamku Królewskiego w Warszawie. W pracy staram się przyciągać społeczność do miejsc i marek, które niosą za sobą unikatową wartość. Z osobowości – typowy Sangwinik, który zaraża śmiechem, pozytywną energią i motywuje zespół do wspólnej pracy.

 

Denerwuje się, gdy słyszę słowa: NIE DA SIĘ. A jeszcze bardziej się denerwuje, gdy ktoś to mówi w kontekście pracy z dzieckiem. Brzydzę się szufladkowaniem – w szufladach można zamknąć skarpetki, a nie ludzi.

 

Mam słabość do psów i bardzo często porównuje je do dzieci. Inspirują mnie mądre osoby i cieszę się, kiedy jestem blisko nich.

 

Jestem Don Kichotem, bo walczę ze stereotypami. Dla mnie Kobieta – Mama to wyjątkowe zestawienie i uważam, że każda z nas, i ta pracująca, i ta będąca z dzieckiem jest ambitna, mądra i piękna! Nikt mi nie przetłumaczy inaczej, a jeśli ktoś spróbuje to odpowiem słowami R. Burtona:

 

Nie ma takiej ogólnej reguły, która by nie dopuszczała wyjątków.

 

Nie lubię gramatyki, bo ona nie lubi mnie. Ale nie jestem taką Zołzą, jak myślicie, więc staram się zmienić swoje nastawienie i tym samym podbić jej serce.

 

O rozwoju osobistym, relacji, powrotach do pracy i sposobach na to jak się realizować będąc mamą piszę i szkolę, bo myślę o sobie. Wierzę, że świadoma swojej wartości  mama, to szczęśliwe dziecko, a szczęśliwe dziecko to przyszły fajny dorosły, który zrewolucjonizuje nasz kraj! A ja mam słabość do naszych gór, historii i żurku więc muszę o to dbać!

 

I dlatego robię, to co robię.
Kropka.

 

rozwój osobisty dla mam

Hejka 🙂

Jestem Magda – miłośniczka mądrości Kubusia Puchatka i Króla Juliana z „Madagaskaru”.

Z przyziemnych rzeczy uszczęśliwia mnie:

1. Matcha – ale tylko z mlekiem kokosowym

2. Dobre jedzenie

3. Wciągająca lektura

4. Góry

5. Poranna praktyka jogi

Jestem Mamą, Żoną, Przyjaciółką, Babką, Freelancerem, Animatorem Społecznym, a niekiedy nawet Blogerką.

Każdego dnia staram się cieszyć prawdziwym życiem powtarzając innym, że:

 

Słowo Mama Ma Moc.

Masz ochotę coś poczytać, to zapraszam Cię do moich ulubionych artykułów na blogu:

  1. W poszukiwaniu najlepszego poradnika dla rodzica.

2. Pomysł na biznes – przewrotny tekst o wychowywaniu dzieci.

3. Kobieca niezależność – kobieca siła.

4.Bo jedzenie jest super – nie takie sekretne sposoby na niejadka.

5. Wilcze opowieści – słów kilka o osobniku zwanym homo ignorantus.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *