Kicia Kocia – bohaterka przedszkolaków

Kicia Kocia – bohaterka, która skradła dziecięce serca

Kicia Kocia, to urocza bohaterka polskiej serii książeczek dla dzieci, napisanej przez Anitę Głowińską. Główną bohaterką jest sympatyczna kotka, która urzeka swoim uśmiechem z tytułowych stron bajek.

Kicie Kocie cechuje ciekawość, przyjacielskie nastawienie oraz gotowość do przeżywania przeróżnych przygód. Z chęcią poznaje nowe miejsca i nowe osoby. Z dziecinną otwartością patrzy na otaczający ją świat, który inspiruje ją do zadawania wielu pytań. O jej kocich przygodach powstała już cała seria bajek, dzięki czemu każde dziecko będzie mogło znaleźć historię, która go rozbawi, zainteresuje, ale również wiele nauczy.

W końcu z Kicią Kocią można wyruszyć w kosmos, poznać zawody świata, a nawet poszukać ulubionego szczurka jej braciszka, Nunusia. Dzięki temu mali czytelnicy nie tylko mogą zapoznać się z krótkimi historiami o Kici Koci, ale również interaktywnie spędzić czas podczas czytania. Różnorodna forma przekazu pozwala nam rodzicom pokazać dzieciom, że czytanie może być fantastyczną przygodą oraz okazją do wspólnej zabawy.

Kicia Kocia skradła moje serce nie tylko bogatą ilością historii, ale również interesującymi obrazkami. Bohaterowie tej książki wydają się być namalowani pastelami. Niekiedy rysunki przypominają obrazki namalowane przez dziecięcą rączkę. To wszystko sprawia, że książka staje się w odbiorze jeszcze bardziej dziecięca i urocza.

Warto dodać, że książeczki powstały w różnych formatach graficznych, dzięki czemu mogą nam towarzyszyć podczas zabawy w domu, jak i podczas podróży, kiedy to lekkie i małe wydania są o wiele wygodniejsze. Przystępne cenowo bajki mogą stać się świetną alternatywną na drobny upominek dla dziecka.

Kicia Kocia – dla kogo

Kicia Kocia to bohaterka, która skradnie serce maluszka, jak i starszego przedszkolaka. Zaprosi do zabawy oraz zachęci do zadawania pytań. Wierzę, że czas spędzony przy lekturze tej książki przyniesie Wam dużo radości. W końcu czytanie, to najlepszy sposób na wywołanie uśmiechu, nie sądzisz?

Kicia Kocia - książki dla dzieci o przygodach małej kotki

Kicia Kocia i Nunuś Idziemy na zakupy

Kicia Kocia i Nunuś Idziemy na zakupy - recenzja książki

Kicia Kocia i Nunuś, to seria która idealnie nada się dla najmłodszych czytelników 🙂 Pastelowymi obrazkami zainteresuje się roczny maluszek, a starszy dwulatek razem z Nunusiem może nauczyć się nowych słów i pojęć.

Książeczka Kicia Kocia i Nunuś. Idziemy na zakupy opowiada o wyprawie kociego rodzeństwa do sklepu, w którym to wspólnie kupują jajko, jabłka, mydło oraz mleko owsiane. Ten ostatni zakup bardzo mi się spodobał, ponieważ pozwala dzieciom odkryć nowy smak. Jest to też miły gest w stronę rodziców, których dzieci, z różnych powodów, nie mogą pić tradycyjnego mleka.

Ta książka pomoże Wam wspierać rozwój mowy oraz spostrzegawczość Waszego dziecka!

Kicia Kocia w kosmosie

Kicia Kocia w komosie recenzja książki dla blogu dla mam

Kicia Kocia w kosmosie, to moja ulubiona historia, która przedstawia Kicie Kocie z jej rodzicami, w trakcie wspólnej obserwacji nieba. Widok gwiazd i księżyca sprawił, iż mała kotka zaczęła zastanawiać się nad tym, co kryje otaczający nas Wszechświat. Wspólnie z rodzicami zaczęła rozmowę o kosmosie, astronautach, grawitacji oraz rakietach kosmicznych.

Kicia Kocia w kosmosie - seria książek dla przedszkolaków

Ta bajka nie tylko dostarcza przystępnych informacji na temat kosmosu, ale również pobudza dziecięcą wyobraźnie. Osobiście uwielbiam, kiedy książki zachęcają dzieci do fantazjowania oraz wymyślania nowych porównań. Dzięki temu pozytywnie stymulują ich rozwój oraz pokazują, że każdy z nas może inaczej odbierać otaczający nas świat.

Jeśli wspólnie z Kicią Kocią chcesz zastanowić się, czy księżyc bardziej przypomina waniliowe lody, czy bombkę na choinkę, to zdecydowanie ta książka powinna znaleźć się na Waszej rodzinnej półce 🙂

Kicia Kocia i Nunuś. Gdzie jest szczurek?

Kicia Kocia bohaterka przedszkolaków - recenzja książki dla dzieci o przygodach Kici Koci


Ta książka ma fenomenalne rozwiązanie w postaci 57 otwieranych okienek, pod którymi chowają się różne przedmioty. Zadaniem dziecka jest odnalezienie ulubionego szczurka Nunusia, który gdzieś mu się zawieruszył.

Ta forma jest cudownym pomysłem dla rodziców, którzy chcą zachęcić dziecko do wspólnego czytania. Dzięki możliwości odkrywania nowych obrazków dziecko może z większym zainteresowaniem posłuchać o przygodach kociego rodzeństwa.

Dlatego jeśli Twoje dziecko nie interesuje się bajkami, to książka Kicia Kocia i Nunuś. Gdzie jest szczurek? może sprawić, że zobaczy w niej ciekawą alternatywę dla zabawy. Natomiast dla małego czytelnika okaże się kolejną ciekawą pozycją, która będzie wspierać jego spostrzegawczość.

Kicia Kocia, to seria książek która została wydana przez Wydawnictwo Media Rodzina

Na blogu znajdziesz:

Roślinny Foodbook – przepis na gryczane naleśniki

Foodbook Paleo – a tam między innymi przepis na owsiankę z kalafiora na słodko!

Fakty i mity o samodzielnym gotowaniu dla dziecka

Bo jedzenie jest super. Sekretne sposoby dla niejadka

I pamiętajmy, że nie samymi dziećmi człowiek żyje… Dlatego zapraszam Cię również do artykułów poświęconych rozwojowi osobistemu 🙂

Jak przestać się martwić powrotem do pracy

Pozytywny umysł

Karuzela Familijna - umiejętności społeczne dla mam

Magdalena Nowak

Wieloletnia animatorka społeczna, specjalistka ds. komunikacji oraz organizatorka wydarzeń dla kobiet. Z pasji trenerka umiejętności społecznych. W wolnym czasie uwielbia eksperymentować w kuchni oraz czytać książki. Zakochana we włoskich uliczkach, włoskiej kuchni i w górach.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *