Mukashi mukashi – japońskie baśnie dla dzieci

Książki dla dzieci wydawnictwo Słowne

Dawno temu marzyłam o podróży do Japonii wczesną wiosną, kiedy to drzewa wiśni zaczynają ozdabiać się białymi kwiatami. Jaki mają wtedy zapach? Jak smakuje zaparzona na świeżo matcha, kiedy spacerujesz wokół japońskich straganów, śledząc wzrokiem absolutnie odmienny świat?

Moje dawne marzenia wróciły wraz z lekturą książki, która o Japonii opowiada w zupełnie nowy sposób. Poprzez lekturę tej książki odkryjecie magiczny świat japońskich wierzeń oraz wyruszycie w wizualną podróż po ilustracjach pochodzących z 35 edycji konkursu „Obrazy wyobraźni”. I kto wie, może w Waszych marzeniach również zakwitnie myśl o podróży do tego niewątpliwie urokliwego kraju?

Mukashi, mukashi…

Mukashi mukashi, czyli dawno, dawno temu, to słowa, którymi G. Quarenghi zaprasza najmłodszych czytelników do magicznej podróży do Japonii. W jego barwnej książce spotkacie legendarnych bohaterów, którzy od wieków towarzyszą małym Japończykom.

Wspólnie z Jizo – bóstwem opiekującym się dziećmi i podróżnymi – odkryjecie magię pomagania. Poznacie również odważnego Mamotaro, który wspólnie z czarodziejskimi zwierzętami pokonał groźnego demona.

Mukashi, mukashi cytat z książki z serii Opowieści z czterech stron świata

Książka G. Quarenghi, to nie tylko ciekawa pozycja dla najmłodszych czytelników, ale również przepięknie stworzony słownik składający się z japońskich pojęć. Dzięki ujmującym ilustracjom, stworzonym przez włoskich i japońskich artystów, książka stymuluje wyobraźnię dziecka, zachęcając go do zadawania pytań na temat kraju Kwitnącej Wiśni.

Mukashi mukashi

Dzięki tej lekturze udacie się w mityczną podróż po świecie japońskich wierzeń. Odkryjecie cząstkę egzotycznej kultury i niewątpliwie poszerzycie dziecięcą wyobraźnie.

Mukashi Mukashi Dawno, dawno temu w Japonii – książka polecana przez Jarosława Mikołajewskiego, polskiego poety i publicysty.

Osobiście w Mukashi, mukashi Dawno, dawno temu w Japonii ujął mnie ilustrowany słownik opisujący główne postacie i pojęcia, które są związane z japońską kulturą. Ten wyjątkowy dodatek stał się początkiem wspólnej rozmowy o samurajach, zapachu kwitnącej wiśni i sile lokalnych baśni, które tworzą unikatową cząstkę każdej kultury.

Jeśli tak jak ja, kochacie czytać, marzyć i podróżować po odległych krajach dzięki magii słów, to ta książka powinna się Wam spodobać.

Mukashi mukashi dawno, dawno temu w Japonii to jedna z książek z serii Opowieści z czterech stron świata, które zostały wydane przez wydawnictwo Słowne

Mukashi mukashi - japońskie baśnie dla dzieci wydawnictwa Słowne młode

Hejka

Jestem Magda – miłośniczka mądrości Kubusia Puchatka i Króla Juliana z „Madagaskaru”.
Z przyziemnych rzeczy uszczęśliwia mnie:

1. Matcha – ale tylko z mlekiem kokosowym

2. Dobre jedzenie

3. Wciągająca lektura

4. Góry

5. Poranna praktyka jogi

Jestem Mamą, Żoną, Przyjaciółką, Babką, Freelancerem, Specjalistką ds komunikacji i PR oraz Animatorem Społecznym i Kultury. Przede wszystkim jednak jestem urodzoną optymistką, która wierzy w siłę kobiet.

Każdego dnia staram się cieszyć prawdziwym życiem powtarzając innym, że:

Mamo, masz prawo być z siebie dumna

Polecam:

Mamo, jesteś ważna

Zabawa – dlaczego jest ważna w życiu dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *