Najlepsze mamy pochodzą z Polski

A ja tak w głębi duszy, po cichutku sobie myślę………………………..,

 

że najlepsze mamy pochodzą z Polski 🙂

 

I z góry uprzedzam – nie mam żadnych badań potwierdzających moją tezę 🙂 Generalnie jestem także głucha na wszelkie kontrargumenty, że polskie mamy to są przewrażliwione, masowo przegrzewają dzieci, czy też zbyt negatywnie oceniają inne kobiety.

No bo co?

W innych krajach, to się niby takich mam nie znajdzie???

Dla mnie liczą się moje prywatne doświadczenia. Nie te zaczerpnięte z internetowej speluny informacji, w której większość komentarzy piszą ludzie – roboty, albo Ci którzy za cel życia stawiają sobie wywołanie internetowej burzy. Dla mnie liczą się prawdziwe kobity, które spotykam na swojej drodze, a one upewniają mnie w myśli, że

 

najlepsze mamy pochodzą z Polski 🙂

 

I dlatego też oburza mnie fakt, że tak mało się pisze o polskich kobietach i o ich osiągnięciach. To u nas od lat kwitnie otwarte i naturalne rodzicielstwo za którym stoimy MY – polskie mamy.

Każda z nas codziennie wspiera swoje dziecko i próbuje stworzyć dla niego najlepsze warunki do rozwoju. I choć po drodze popełniamy błędy, to nie robimy tego z wrodzonego lenistwa, czy z braku empatii. Nasze wychowawcze potknięcia bardzo często są uwarunkowane tym, że NIKT, ABSOLUTNIE NIKT, nie przygotowuje nas do tej roli.

A szkoda, gdyż…

bardzo przydałaby się nam znajomość podstawowych kwestii związanych z rozwojem dzieci. Prawda jest taka, że gdybyśmy miały większy dostęp do rzetelnych informacji, to ilość naszych matczynych potknięć byłaby mniejsza. I o wiele rzadziej każda z nas przechodziłaby etap przewrażliwionej na punkcie swojego dziecka mamy.

No bo tak szczerze, nigdy Wam się nie zdarzyło oszaleć na punkcie zdrowia, odżywiania, czy wychowywania swojego dziecka?

Nooo właaaśnieee 😀 Każda z nas miała swoje etapy i każda z nas kiedyś będzie się z nich śmiać pod nosem 😀 Teraz sama z perspektywy czasu wiem, że do Rodzicielstwa Świadomego Odpuszczania trzeba po prostu dojrzeć 🙂

Ja np. w pełni się przyznaje do:

  1. Spędzenia przynajmniej kilku nocy, w których wybudzałam się dosłownie co minutę sprawdzając, czy mój syn nadal oddycha…..Seeeriooo
  2. Negatywnego podejścia do zawijania noworodka w rożek, bo miałam obsesje na punkcie przegrzewania dzieci.
  3. Przebierania pampersów, co chwilę. I tu chciałam za wszystko przeprosić przyrodę.

I tak szczerze, to  my polskie mamy pomimo beznadziejnej polityki prorodzinnej w naszym kraju, lichej kondycji polskiej edukacji, małej ilości promieni słonecznych, zbyt dużej ilości emitowanego smogu do ilości wytwarzanego tlenu i marnej jakości większości polskich seriali, jesteśmy po prostu THE BEST.


 

I JEŚLI UWAŻACIE, ŻE MÓJ ARTYKUŁ TO TOTALNY PRZYKŁAD GENERALIZACJI I BRAKU OBIEKTYWIZMU, TO MACIE ABSOLUTNĄ RACJĘ 😀

 

ALE,

skoro inni mogę generalizować i zachwalać się panującymi systemami w obcych krajach, to ja mogę zachwalać nasze polskie kobiety 🙂 Zwłaszcza, że one na to naprawdę zasługują!

My – mamy pochodzące z Polski – jesteśmy otwarte, bliskościowe, empatyczne, angażujące się i codziennie odwalamy kawał dobrej roboty.  Jedynym naszym błędem jest notoryczne zapominanie o sobie i dlatego czasem czujemy się zmęczone oraz przytłoczone nadmiarem spoczywających na nas obowiązków.

Wiele z nas chciałaby zaszaleć, zainwestować w siebie, wziąć udział w interesującym spotkaniu lub warsztatach a tego nie robi, bo autentycznie czuje wyrzuty sumienia na samą myśl o wydanych pieniądzach. Natomiast żadnej z nas nie krwawi serce, w trakcie zakupu kolejnego ekstra ubranka dla naszej pociechy. A wiecie dlaczego? Bo nasze dzieciaki naprawdę są naszym pępkiem świata!

Mimo tego, że życie (a zwłaszcza polscy politycy) nas nie rozpieszcza, to potrafimy spotykać się ze sobą, w luźnej i przyjacielskiej atmosferze porozmawiać o sobie i o swoich wątpliwościach.

I jak spotykam Was na organizowanych przeze mnie spotkaniach i zawsze zastanawiam się, gdzie są te kobiety, które niby atakują się wzajemnie i kłócą o to, która matka jest najlepsza. Czasem to nawet sobie myślę, że cała ta burza pod artykułami dotyczącymi karmienia piersią czy porodu, jest sztucznie wywoływana.

Bo my, baby potrafimy sobie pomóc, potrafimy godzinami rozmawiać o naszych problemach i co najważniejsze, nie wylatujemy z tekstem:

 

NO WIESZ….. JAK MOŻESZ TEGO NIE WIEDZIEĆ??

 

Bo każda z nas wie, że w macierzyństwie NIE DA SIĘ wiedzieć wszystkiego. A największą bzdurą świata jest to, że wychowywanie dziecka to kwestia wrodzonych umiejętności. Ja przepraszam bardzo, ale jakoś nie czuje się posiadaczką SUPER MOCY, które pomagają mi w opiece nad dzieckiem. Każdy nasz trudny etap, to była walka, szukanie informacji i zdawanie się na intuicję, która podpowiadała mi: kochaj, tul, szanuj, a będzie dobrze.

Macierzyństwo, to jak wsiadanie do wyścigowego samochodu bez prawa jazdy, z pełnym przekonaniem, że oto mój świat właśnie się kończy, by za chwilę poczuć się jak Kubica. I takie właśnie jesteśmy. My – mamy pochodzące z Polski – jesteśmy nieustraszone, ambitne, wspierające, uśmiechnięte i całkowicie zafiksowane na punkcie swoich dzieci. I jesteśmy najlepszymi mamami na całym świecie 🙂 Niech inni mają fińską edukację, holenderski spokój, czy francuską kuchnię. My mamy nas – polskie kobity, które w swojej nieidealności i tak są najlepszymi mamami na świecie!

 

Dlatego nie dajcie się zwariować Facebookowym wieściom, że polskie matki są skłócone. Może te z wirtualnego świata komentarzy generujących szerszą oglądalność, właśnie takie są. Natomiast my, jesteśmy pełne ciepła i potrafimy się wzajemnie wesprzeć oraz podzielić własnymi doświadczeniami, nie po to by brać udział w konkursie na NAJBIEDNIEJSZĄ I NAJBARDZIEJ POKRZYWDZONĄ, ale dlatego by pokazać, że każda z nas boryka się z problemami i wątpliwościami. Trzymajmy tak dalej, a dzięki nam świat stanie się o ciut piękniejszy 🙂

 

 

A

 

I PAMIĘTAJMY…………….

 

Każda z nas jest najlepszą mamą dla swojego dziecka 😀


światowy dzień uśmiechu blog

 

Hej Kochana 🙂

Dotrwałaś do końca artykułu? Mam nadzieję, że równie mocno jak ja dostrzegasz nasz babski potencjał 🙂 I jeśli chcesz, aby więcej osób przeczytało jak wiele dobrego jest w nas, w kobietach, to wiesz doskonale co musisz zrobić 🙂

Za każde Twoje udostępnienie i za każde Twoje serduszko odpowiadam mocą uścisków 🙂

Koniecznie przeczytaj:

Warsztaty wizerunkowe dla kobiet! Niepowtarzalne spotkanie w promocyjnej cenie, które zrewolucjonizuje Twój stosunek do ubrań i pomoże Ci zbudować pewność siebie.

Kto wierzy w trolle?? I co mają wspólnego z Twoim czasem??

Przewrotny tekst o biznesie??? Wejdź koniecznie!

Niesamowity wywiad o kobiecości i wewnętrznej sile.

Jak wspomagać rozwój mowy u dziecka – wywiad z logopedą.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *