Poradnik dla rodziców…

W poszukiwaniu najlepszego poradnika dla rodziców…

 

W tej chwili jesteś dla mnie zwykłym chłopcem, podobnym do tysięcy innych chłopców. Ale jeśli mnie oswoisz, zaczniemy się nawzajem potrzebować. Będziesz dla mnie wyjątkowy, a ja będę wyjątkowy dla Ciebie(…) To czas, który poświęciłeś swojej róży sprawia, że jest taka ważna.

poradnik dla rodziców

 

I wtedy mnie olśniło…

 

Rodzicielstwo, to nic innego jak oswajanie. Codzienny kontakt, troska i bliskość. To bycie tu i teraz, po to by dać szansę odkryć się na nowo. To czas, kiedy przestajemy oczekiwać, żądać, kalkulować. Tu nie ma miejsca na roszczeniowość, egoizm i opinie postronnych osób.

Rodzicielstwo, to coś więcej niż miłość. Rodzicielstwo, to wzajemne przenikanie dwóch istot, które już zawsze będą dla siebie najważniejsze, Żadne kilometry, choroby, czy spory tego nie zmienią.

Rodzicielstwo, to przywiązanie budowane latami, dzięki naszej cierpliwości, otwartości i szacunku do wszystkich tych cech naszego dziecka, których nie jesteśmy w stanie na pierwszy rzut oka zrozumieć.

To ten konkretny lis i ta konkretna róża, z tysięcy innych podobnych im istot, stali się dla Małego Księcia wyjątkowi, ponieważ to on zdecydował się na ich oswojenie.

 

 

Dlatego nikt nie zrozumie, dlaczego roztapiam się z miłości do pewnego chłopca, który dla innych nie różni się bardziej od innych chłopców w jego wieku. Ponieważ nikt inny tego chłopca nie chronił, nie chwalił, nie poznawał, ani nie słuchał zarówno wtedy, kiedy mówił, jak i wtedy kiedy milczał.

 

Miłość, to największe szaleństwo wszechświata i zarazem jedyna przyczyna dla której warto zwariować. Dlatego wariujcie z miłości do pierwszego usłyszanego słowa, miękkości niemowlęcych stóp, czy zapachu śpiącego dziecka.Wariujcie z niepokoju, kiedy przestajecie mieć wpływ na to, co może się wydarzyć. I nie oczekujcie, że świat Was zrozumie.

Będziecie się śmiać do nocnego nieba, bo jesteście jedynymi ludźmi na Ziemi, którzy oswoili właśnie tego Małego Księcia lub właśnie tą „Małą Księżniczkę”.

 

I choć będziecie poszukiwać rozwiązań na niezliczoną ilość problemów, ojojacie nie jedną ranę, przeczytacie całą masę bajek, a Wasze ramiona będą chłonąć ocean dziecięcych łez, to już ZAWSZE będziecie się uśmiechać do siebie wspominając te chwilę, kiedy tuliliście tą małą istotkę do siebie.

 

poradnik dla rodziców
„Mały Książę” ANTOINE DE SAINT-EXUPERY Manuela Adreani (ilustr.)

 

 

Dlatego, jeśli poszukujecie najlepszego poradnika dla rodziców….??

To wróćcie do lektury „Małego Księcia” i razem z nim wyruszcie podróż po wszystkich planetach, z uwagą przyjrzyjcie się w jaki sposób ten maleńki bohater przyjmuje otaczający go świat, jak mówi o miłości i o przywiązaniu. Zatrzymajcie się na dłużej przy fragmencie opisującym moment, kiedy Mały Książę zaczyna rozumieć, że kocha swoją różę pomimo jej wad i niezrozumiałych dla niego zachowań. Spróbujcie zrozumieć z jaką mądrością ten chłopiec oswajał lisa. Przeczytajcie z uwagą każdy fragment tej książki i sami odkryjcie, jak wiele w niej ukrytych znaczeń, niedopowiedzianych słów i prawd, które dopiero teraz mogą zostać przez Was odkryte! Przeczytajcie tą niezwykłą książkę raz jeszcze  i dajcie znać, czy

według Was „Mały Książę” również jest najlepszym poradnikiem dla rodziców 🙂

 

 

 

O najlepszym poradniku dla rodziców napisała dla Was…

 

jak odpieluchować dziecko

 

Magdalena Nowak

Autorka bloga pt. „Karuzela Familijna”.

Miłośniczka białej czekolady, książek i dobrej muzyki. Zaczarowana dziecięcym uśmiechem i słowem „mama” wydobywającym się z ust jej małego człowieka.

Z zawodu organizuje spotkania i warsztaty dla innych oraz prowadzi autorskie szkolenia dla wszystkich Marzycieli, którzy pragną poznać świat animacji.

Jeśli chcesz poznać ją bliżej, to zapraszam na jej firmową stronę……. Karuzela Animatora.

 

Przeczytaj również:

Bo jedzenie jest super!Nie takie sekretne sposoby na niejadka 🙂

Wszystkiemu winna jest…

Posłuchaj koniecznie wywiadu, jaki udzieliłam podczas audycji Kreatywnego Zagłębia!

Podcast z Magdą u Pawła Badury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *