Wypalenie macierzyńskie

Wypalenie macierzyńskie temat tabu, o którym zbyt rzadko mówimy. Dotyka coraz więcej kobiet, które codziennie zmagają się z poczuciem winy, dojmującym smutkiem oraz brakiem czasu dla siebie. Jak sobie sobie pomóc? Jak przestać czuć się niewystarczająco dobrą mamą?

Te pytania zadałam psycholog Dominice Miedzińskiej – Golczyk, która na co dzień wspomaga kobiety w wychodzeniu z traumy. Współpracuje z mamami, które borykają się nie tylko z wypaleniem, ale również z depresją poporodową. Pomaga zrozumieć pacjentkom emocje i zaopiekować się sobą na nowo w oparciu o własne wartości.

Wypalenie macierzyńskie - wywiad z psychologiem
Dominika Miedzińska – Golczyk – psycholog

W trakcie wywiadu z Dominiką przede wszystkim rozmawiałyśmy o tym, czym jest wypalenie macierzyńskie, jakie ma objawy oraz przyczyny. Na koniec wspólnie zastanowiłyśmy się, jak sobie pomóc, jak wrócić na właściwe tory.

Wierzę, że takie rozmowy pomogą kobietom zobaczyć, jak ważne jest dbanie o własne potrzeby i emocje. Pamiętajmy, że szczęśliwa mama, to szczęśliwe dziecko. Będąc przemęczoną, przebodźcowaną kobietą, która nieustannie rezygnuje z siebie, tracimy energię i radość, która powinna towarzyszyć nam na drodze macierzyństwa.

Dbajmy o siebie. Troszczmy się o siebie. I pamiętajmy, że każda z nas ma prawo być z siebie dumna.

Zapraszam do wysłuchania wywiadu, subskrybowania kanału oraz polubienia mojego profilu na Facebookuhttps://www.facebook.com/KaruzelaFamilijna/ i Instagramie. Dzięki temu nie umknie Ci żadna nowa rozmowa.

Fragment:

„Kiedy emocji zaczyna robić się za dużo, to zaczynamy się od tego dystansować. Kiedyś płacz mojego dziecka mnie przyszywał, że ja nie mogłam w nocy spać i płakałam razem z nim, kiedy tego będzie za dużo i ja nic z tym nie zrobię, to rzeczywiście może się tak zdarzyć, że ja będę się z tego wycofywała. To nie będzie w sposób wyrachowany, tak zadziała mój organizm i umysł, który więcej już nie pomieści. Zacznę stawać się coraz bardziej obojętna, nawet na emocje, które przeżywa moje dziecko.”

Zostań ze mną na dłużej i posłuchaj innych moich wywiadów

Słodycze w diecie dziecka – wywiad z Zuzanną Wędołowską z Szpinak Robi Bleee

Dieta długowiecznościhttp://karuzelafamilijna.pl/coffee-mum/dieta-dlugowiecznosci/ – rozmowa z dietetykiem i podcasterką Gosią Pielichowską

Jak wzmacniać odporność psychiczną dziecka – rozmowa z pedagożką, recenzentką książek Anią Jankowską znaną z bloga Aktywne Czytanie oraz podcastu Nie tylko dla mam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *