Jak obudzić w sobie potencjał

Jak obudzić w sobie potencjał, by znaleźć własną drogę rozwoju zawodowego i osobistego? Każdy z nas ma swoje mocne strony, które są jego unikatowymi talentami. To one pomagają nam na co dzień realizować cele oraz sprawiają, że dana praca przychodzi nam z łatwością.

Niestety system szkolny nastawiony na poprawianie wyników z przedmiotów, które nie są naszą mocną stroną sprawił, że większość z nas nie miała szansy poznać, które kompetencje i umiejętności stanowią filary naszego potencjału.

Dla większości z nas słowo talent nadal jest utożsamiany z śpiewem, grą na gitarze, czy wynikami sportowymi. Nie zauważamy, że takie umiejętności, jak: tworzenie relacji, rozwiązywanie konfliktów, czy łatwość w planowaniu i organizowaniu działań jest równie istotnym talentem, co gra na skrzypcach. Tu również możemy dojść do poziomu mistrzowskiego, by tym sam jako pracownik wspierać organizacje w obszarach, które są kluczowe dla jej dalszego rozwoju.

Razem z moim gościem, Malwiną Angerman – Kowalską, współautorką książki „Czas na twoje mocne strony” wydaną przez Wydawnictwo Pani Swojego Czasu rozmawiałyśmy o tym, jak Instytut Gallupa pomaga nam w poznaniu własnych talentów.

Malwina Angerman Kowalska o mocnych stronach
Malwina Angerman Kowalska

Malwina pokazała własną drogę rozwoju zawodowego oraz rolę, jaką odegrały jej kluczowe talenty w kreowaniu własnej ścieżki kariery. Nasza rozmowa ma pokazać, że każda z nas zasługuje na pracę, która będzie zgodna z naszymi umiejętnościami, celami i aspiracjami.

Malwina, to niezwykle inspirująca postać, która pokazuje, że warto pracować w zgodzie ze sobą, nie pozwalając własnym przekonaniom na ograniczanie swojego potencjału.

Każda z nas stanowi zespół unikatowych talentów i kompetencji, które mogą stać się ważnym elementem w budowaniu takiej ścieżki kariery, która przyniesie nam satysfakcje.

Fragment rozmowy:

„Kiedy nazwałam swoje schematy działania, to mogłam zacząć pracować zawodowo nad rozwinięciem tych moich umiejętności, które są zgodne z moimi predyspozycjami(..) Bo wiesz jest takie przeświadczenie, że jeśli masz dostać dobre pieniądze, to musisz się urobić po łokcie i najlepiej na czworaka do łóżka wieczorem po każdym w dniu pracy i wtedy, kiedy dostajesz wypłatę, to przynajmniej wiesz za co. A przecież, to tam jest nasz potencjał, w rzeczach, które przychodzą nam z lekkością i to te talenty powinniśmy szlifować”.

Więcej o Malwinie Angerman – Kowalskiej przeczytasz na: https://archiwazne.pl/

Kup książkę:

https://www.paniswojegoczasu.pl/sklep/czas-na-twoje-mocne-strony/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *