Słodycze w diecie dziecka

Zapraszam do wysłuchania wywiadu na temat słodyczy w diecie dziecka, którego gościem była Zuzanna Wędołowska z bloga Szpinak Robi Bleee.

Zuzanna jest psycholożką oraz dietetyczką, która wspiera rodziców w budowaniu pozytywnej relacji z jedzeniem u dzieci. Jest autorką akcji „niesłodki prezent”, która ma na celu edukować rodziców, dziadków oraz nauczycieli.

Podczas wywiadu rozmawiałyśmy o roli słodyczy w diecie dziecka, o budowaniu relacji z jedzeniem oraz o głównych błędach, jakie popełniamy w kontekście słodyczy.

Rozmowa niezwykle ważna, która pomaga nam spojrzeć z dystansem na temat odżywiania nie tylko dziecka, ale również nas samych.

Fragment rozmowy:

„Bardzo silny ładunek emocjonalny idzie za tymi słodyczami. Dlatego moją misją jest spróbować rozerwać te słodycze od emocji. Traktować je jak zwykłe jedzenie. Jeżeli nie dajesz swojemu dziecko kotletów na urodziny, to dlaczego masz dawać czekoladę? Oczywiście nie da się wykreślić wszystkie tradycje. Jemy pierniczki na święta, czy tort na urodziny. Ale nie o to w tym chodzi. Tu chodzi o to, że jest tego strasznie dużo, że każda okazja to słodki prezent”

Zapraszam:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *