Zapiekane owoce

Zapiekane owoce jesienią i zimą są naszym absolutnym hitem! Uwielbiamy ich smak, aromat oraz zapach unoszącego się po domu cynamonu. Można dodać do nich startą marchewkę, ulubione nasiona lub wiórki kokosowe, dzięki czemu za każdym razem są zupełnie inne.

Miłość do jedzenia zaczyna się w domu

Dom to miejsce będące centrum naszego małego wszechświata. To tutaj wszystko się zaczyna. Stawiamy nasze pierwsze kroki, odkrywamy siebie, testujemy granicę drugiego człowieka oraz budujemy własne.

Dom, to początek naszej drogi. Punkt, w którym otwieramy nasz wewnętrzny plecak zapraszając naszych bliskich, by włożyli do niego, to co będziemy potrzebowali podczas naszej wędrówki. W psychologii te rzeczy określamy, jako zasoby.

Niestety część z nas otrzymała nieplanowany nadbagaż w formie przekonań, w które nadal wierzymy. Przekonania to zdania pełne mocy, których echo słyszymy, kiedy próbujemy zmienić nasze życie, rozwinąć siebie lub po prostu zmienić coś w naszym życiu. To one nas przekonują, że świat jest zły, ludzie nieuczciwi, a pieniądze są czymś brudnym i nie należy o nich rozmawiać.

Wiele naszych przekonań dotyczy również jedzenia. Nadal twierdzimy, że nadmiar słodyczy w diecie dziecka, to coś normalnego. W końcu dzieciństwo, to smak słodkości. Sięgamy po produkty, które znamy. Zjadamy na śniadanie białą pszenną bułkę z serem, ponieważ tak jedliśmy od lat.

Czy chcę Cię przekonać do zmiany nawyków? Absolutnie nie. Jednak dzisiaj chcę Ci pokazać, że można jeść różnorodnie przygotowując proste posiłki. Wystarczy otworzyć siebie na nowe smaki i tym samym zaprosić jeszcze więcej aromatów i dóbr natury do naszego domu. Bo nasz dom jest miejscem, w którym wszystko się zaczyna i dlatego warto budować go świadomie.

Słodki smak – smak miłości

Według Ajurwerdy słodki smak, to smak miłości. To on pokazuje, że dostrzegamy siebie, że jesteśmy ważni i potrzebni. Często nasza ochota na słodkie smaki jest efektem wołania naszej duszy o uwagę i miłość. Dlatego zanim sięgniemy po słodki batonik warto zastanowić się, jakie nasze potrzeby zostały dzisiaj niezaspokojone. Dać sobie więcej czasu i przestrzeni.

Jeśli zastanawiasz się, czy filozofia Ajurwerdy jest dla Ciebie zapraszam Cię serdecznie do oglądania filmików Agnieszki Cegielskiej na You Tube, która uczyła się założeń tej medycyny w Indiach.

Zapiekane owoce – przepis na 6 sztuk

Składniki:

  • jedno jabłko
  • jeden banan
  • niecały kubek zbóż: wymieszany amarantus ekspandowany, płatki owsiane, kasza jaglana ekspandowana
  • pół łyżeczki cynamonu
  • trzy łyżki mleka roślinnego – można pominąć
  • opcjonalnie – dodatki do wyboru: wiórki kokosowe, posiekane orzechy, słonecznik, pestki dyni, starta marchewka
  • możesz dodać jajko, by składniki się połączyły

Przygotowanie:

  1. Mieszasz składniki w misce.
  2. Przekładasz do foremek- u mnie 6 sztuk
  3. Pieczesz w piekarniku rozgrzanym do 180 stopni przez 15 minut w opcji góra – dół.

Lubisz dobrze zjeść? Ja też – dlatego wskakuj po inne moje przepisy bez glutenu, nabiału i cukruTUTAJ.

Słuchaj moich wywiadów o rozwoju kompetencji rodzicielskich i osobistych, by budować siebie i swoją pewność siebie:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *