Warsztaty contakids z Piotrem Bielskim.

Piotr Bielski, znany jako pierwszy w Polsce Jogin Śmiechu, autor dwóch książek, podróżnik, trener zorganizował swoje pierwsze warsztaty contakids przy pomocy Karuzeli Familijnej.

Pierwsze warsztaty contakids z Piotrem Bielskim

Warsztaty contakids – cele i założenia

Contakids, to unikatowa metoda stworzona przez  Itay Yatuv – tancerza, dyrektora artystycznego, nauczyciela Kontaktu Improwizacji.

Metoda opiera się na spontanicznej zabawie, w trakcie której rodzic staje się dla dziecka głównym partnerem oraz motywatorem zabawy. Jej celem jest pozytywne wpływanie na kształtowanie więzi rodzicielskiej opartej na autentycznej relacji oraz zaufaniu. Rodzic ma okazję wcielić się w rolę dziecka, przeżyć jego emocje oraz stać się dla dziecka centrum jego zainteresowania. Dzięki tej metodzie dzieci stają się pewniejsze siebie, bardziej otwarte oraz poprawiają swoje umiejętności motoryczne.

warsztaty contakids dla dzieci

Piotr Bielski – pierwszy Jogin Śmiechu w Polsce

Piotr Bielski techniki pracy tą metodą uczył się u samego Itay. Dzięki współpracy z Karuzelą Familijną rodzice z Zagłębia i Śląska mieli okazję wziąć udział w warsztatach contakids, które przeprowadził specjalnie dla nich właśnie Piotr Bielski.

Piotr Bielski znany jest w Polsce, jako Jogin Śmiechu, który zaraża innych do radości życia. Wielokrotnie zapraszany przez różne media przekazywał Polakom wiedzę na temat wartości, jakie daje nam codzienny uśmiech. Jego warsztaty z jogi śmiechu mieli okazję poznać nie tylko czołowi przedsiębiorcy, ale również rektorzy prestiżowych uczelni. Piotr swoją wiedzę przekazuje również innym poszerzając tym samym liczbę instruktorów jogi śmiechu w Polsce.

warsztaty contakids

Rozwój dziecka a zabawa

Zabawa w życiu dziecka pełni niezwykle ważną funkcje. To dzięki niej dziecko rozwija swoją inteligencje emocjonalną oraz społeczną. Poprzez konstruowanie, wymyślanie i tworzenie poszerza swoją wyobraźnię oraz kształtuje własną osobowość.

Zabawa to proces w trakcie którego dziecko ma szansę doświadczyć czegoś nowego, rozwikłać problem oraz rozwinąć swoje umiejętności motoryczne. Zabawa pełni również rolę terapeutyczną, ponieważ to właśnie dzięki niej dziecko redukuje poziom stresu.

Niestety rodzicom zdarza się bagatelizować czas, jaki dziecko spędza wśród książek, zabawek, czy podczas zabawy na podwórku. Nie dostrzegają, jak wiele nowych informacji i umiejętności ich dziecko zdobywa dzięki tym wszystkim godzinom spędzonym na zabawie.

Nie rozumieją również, że zaangażowanie dziecka w zabawę często można porównać do naszego zaangażowania podczas kluczowych projektów w pracy. I właśnie to zaangażowanie często rodzi frustracje u dziecka, któremu nie wyszedł zaplanowany rysunek lub zaplanowana budowla.

Warsztaty contakids – dlaczego warto

Contakids jako metoda uświadamia rodzicom, że to wspólne chwile budują silną i bliską relację.

Czas spędzony na wspólnej zabawie, to czas bycia tu i teraz. Dzięki niej pokazujemy naszym dzieciom, że są dla nas ważne.

Contakids przypomina również rodzicom, że rola zabawy nie słabnie wraz z wiekiem. Pokazuje, iż czas pełen uśmiechu, radości, ruchu, swobody pełni niezwykle ważną rolę w życiu dziecka, ale również w życiu dorosłej osoby.

Uśmiech to niezwykły dar. Dzięki niemu redukujemy niepotrzebne napięcia w ciele i tym samym obniżamy poziom stresu w całym naszym organizmie. Aktywna zabawa jest wspaniałą szansą na to, by obudzić w sobie uśmiech, nawet po ciężkim dniu w pracy lub nieprzespanej nocy.

rozwój osobisty dla mamAutorka: Magdalena Nowak

Wieloletnia animatorka społeczna, specjalistka ds. komunikacji oraz organizatorka wydarzeń dla kobiet. Z pasji trenerka umiejętności społecznych. W wolnym czasie uwielbia eksperymentować w kuchni oraz czytać książki.

Przeczytaj również:

Rola zabawy w życiu dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *