Jak czytać dziecku

Jak czytać dziecku, by obudzić w nim miłość do książek? Czy czytanie może być elementem, który pomaga nam w budowaniu wspierającego wychowywania naszych dzieci? Na te i na wiele innych pytań odpowiedziała nam autorka bajek, nauczycielka wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego Izabela Michta.

Wychowanie przez czytanie, to wspólny czas spędzony z dzieckiem i z książką. Moment, który poświęcamy naszą całą uwagę na poznanie historii ukrytej na kartkach ulubionych książek. Dla dziecka, to przede wszystkim czas bliskości, szansa na przytulenie, rozmowę, i wspólną zabawę, która daje wszystkim satysfakcję i radość.

Zastanawiałaś się czasem, jak czytać dziecku, by obudzić w nim miłość do książek? Albo inaczej. Jesteś mamą starszaka, nastolatka dla którego czytanie jest istną katorgą? Jeśli tak, to zapraszam Cię na inspirujący wywiad o książkach, trikach na wspólne czytanie oraz o korzyściach, jakie niosą za sobą bajki.


Fragment wywiadu

Jeśli chodzi o czytanie dzieciom, to my jako dorośli mamy taki wybór, czy wyposażymy nasze dzieci w szereg cech, które ułatwią im życie. Przede wszystkim czytając rozwijamy wyobraźnię, słownictwo, koncentracje(…)

Kiedy pojawia się książka, to znaczy, że będzie zabawnie, że będzie zmiana głosu. Warto pokazywać palcem, prosić żeby dziecko coś nam pokazało. Warto angażować dziecko podczas czytania. Zadawać pytania do treści. Nawet niech się bawi obok nas. Czasem trzeba pokombinować. Czasem jedna książka się nie spodoba, a za kilka miesięcy stanie się ulubioną. Traktujmy czytanie, jak zabawę. To ma być jedna z fajniejszych form spędzania czasu z dzieckiem.

Izabela Michta – autorka bajek dla dzieci

Izabela Michta, to autorka bajek dla dzieci oraz pomysłodawczyni akcji #wolemole, która wspiera rozwój czytelnictwa wśród dzieci. Prywatnie mama dwójki chłopców w edukacji domowej oraz miłośniczka podróży.

Więcej o Izie i jej książkach przeczytacie na jej stronie: https://www.izabelamichta.pl/

Pamiętaj, że możesz mnie znaleźć na

Facebooku

Instagramie

Zostań ze mną na dłużej i posłuchaj innych moich wywiadów

Słodycze w diecie dziecka – wywiad z Zuzanną Wędołowską z Szpinak Robi Bleee

Dieta długowiecznościhttp://karuzelafamilijna.pl/coffee-mum/dieta-dlugowiecznosci/ – rozmowa z dietetykiem i podcasterką Gosią Pielichowską

Jak wzmacniać odporność psychiczną dziecka – rozmowa z pedagożką, recenzentką książek Anią Jankowską znaną z bloga Aktywne Czytanie oraz podcastu Nie tylko dla mam

Magda Nowak inicjatorka wydarzeń dla mam

Magdalena Nowak
Prowadzę wywiady z blogerami, specjalistami, terapeutami na tematy bliskie każdej mamie.
Bez spiny, na luzie. Po swojemu!
Jestem specjalistką ds. komunikacji, która wierze, że
siłę słowa.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *